Masz pytanie?
Newsletter

Twórcy filmu

 • Dodaj link do:
 • facebook.com

jesteś na stronie: szumowski.pl / Projekty /   Aleppo. Notatki z ciemności /  Twórcy filmu

Ponad kilkadziesiąt osób uczestniczyło w produkcji tego filmu. Wszyscy byli ludźmi szczerymi, otwartymi, oddanymi wspólnej pracy nad filmem. Pragnęli aby ich prawda o rewolucji ujrzała światło dzienne.  Ograniczyliśmy z Michałem osobistą narrację  aby oddać głos bohaterom, kolegom a później przyjaciołom. To oni są twórcami filmu – moi przyjaciele. Kilku z nich już przekroczyło granice tego świata. 

 • WOJCIECH SZUMOWSKINOWE_poprawione_.jpg

  Wojciech Szumowski

  Zrealizowałem prawie 200 filmów dokumentalnych, będąc ich reżyserem, scenarzystą i producentem. Moją pracę zawodową poświęciłem widzom. Min. stworzyłem serial dokumentalny Pierwszy Krzyk który oglądało ponad 11 milionów widzów co tydzień. Moim zawodem od lat jest opowiadanie prawdziwych historii życia innych ludzi. Warsztat, wyobraźnia, wrażliwość - na tych słowach buduję swoje filmy. Rzemieślnik, który dzięki bohaterom swoich filmów zmierza do sztuki. Kocham robić filmy to jest mój zawód i pasja życia. Każdy film który realizuję jest spełnieniem mojego marzenia. 
  Film jest dla mnie jak witraż - Jak wiersz. Sceny są jak haiku. 

 • przedlacki3.jpg

  Michał Przedlacki

  Michal Przedlacki, absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Jest pracownikiem pomocy humanitarnej, reportażystą i fotografem. Przez ostatnie dziesięć lat dokumentuje codzienność mieszkańców rejonów dotkniętych wojnami i katastrofami naturalnymi. Pracował i żył m.in w Pakistanie, Birmie, na Sri Lance i w Somalii. Pod koniec drugiej wojny czeczeńskiej przez blisko rok mieszkał w Groznym. Spędził trzy lata w Afganistanie, z czego połowę w podróży po różnych częściach kraju. Zamieszcza krótkie formy reportażowe na www.flickr.com/photos/dziadek.

   

 • BASBOUSS.jpg

  Mohammad Basbous

  Mohammad Basbous jest społecznym dziennikarzem i aktywistą syryjskiej rewolucji, jak też jednym z założycieli Aleppo Media Center (AMC). Swoją dziennikarską pracę rozpoczął przygotowując aktualności dotyczące rewolucji. Jest dyrektorem lokalnego biura medialnego w dzielnicy Al Fardous.

  Mohammad Basbous jest znany z korespondencji i relacji z linii frontu, zarówno w Aleppo, jak i w prowincji Halab. Zajmował się też dokumentacją zbrodni wojennych. Regularnie raportuje nt. sytuacji Syryjczyków.

 • Pełna lista produkcyjna